WARSZATY KRAULA

Podczas jedynie 4 spotkań, w piątek, sobotę, niedzielę oraz przypominającego ok. 10 dni później, przejdziesz intensywny kurs kraula Total Immersion (TI) i dowiesz się jak wykorzystywać technikę „bezwysiłkowego pływania”. Przeczytaj TUTAJ czym jest metoda TI. Warsztaty kraula, to nie typowy trening pływacki, a nauka zupełnie nowego myślenia o pływaniu, więc raczej zabierz ze sobą cierpliwość i koncentrację niż „wiosełka” i „ósemki”, bo podczas wieczorów spędzonych z nami zmęczysz przede wszystkim głowę. Aby wziąć w nich udział nie musisz być sportowcem ani mieć dobrej kondycji. Nie musisz nawet umieć pływać kraulem – wystarczy, że nie boisz się wody, możesz swobodnie zanurzyć całą twarz i robić wydechy do wody. Zarówno osoby bardzo początkujące jak i wytrawni pływacy wynoszą cenną wiedzę i umiejętności z naszych warsztatów kraula.

RAMOWY PLAN WARSZTATÓW W GDYNI

I Dzień 
18:15 – 20:00
część praktyczna w wodzie

II Dzień
16:45 – 17:30 – część teoretyczna, wideoanaliza

17:45 – 19:15 – część praktyczna w wodzie

III Dzień
16:15 – 17:45 – cześć praktyczna w wodzie
18:00 – 18:45 – część teoretyczna, wideoanaliza

10 – 14 dni po części głównej warsztatów spotkanie przypominające
19:00 – 19:45 – zajęcia w wodzie

Warunkiem odbycia się warsztatów jest zebranie co najmniej 2 – 3 osobowej grupy uczestników. Jeśli chcesz wziąć udział w najbliższych warsztatach pamiętaj, aby wpłacić zadatek w wysokości 300 zł najpóźniej 14 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia (liczy się data wpływu pieniędzy na nasze konto) Całkowity koszt to 690 zł.

ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZE WARSZTATY KRAULA

11 – 13 oraz 24 lipca 2024

 

FORMULARZ ZAPISÓW NA WARSZTATY

15 + 7 =

TOTAL IMMERSION

CZYM JEST TOTAL IMMERSION CZYLI PŁYWANIE BEZWYSIŁKOWE?

Total Immersion jest najprzyjemniejszą metodą pływania stworzoną przez Terry’ego Laughlina, amerykańskiego trenera i pasjonata pływania. Total Immersion w przeciwieństwie do tradycyjnych metod nauczania pływania, koncentruje się przede wszystkim na nauce unikania oporu wwodzie. Środowisko wodne jest różne od środowiska, w którym żyjeczłowiek. Woda ma gęstość znacznie większą od gęstości powietrza co sprawia, że stawia o wiele większy opór. Dlatego unikanie oporu wodystanowi klucz do efektywnego, długodystansowego pływania bez odczuwania nadmiernego zmęczenia. Przez to czasami nazywana jest metodą nauki bezwysiłkowego pływania.

Total Immersion to dobrze ułożony zestaw ćwiczeń (metoda), który buduje w pierwszej kolejności równowagę i opływowość w wodzie, a następnie dokłada do tego napęd. Pływanie w taki sposób sprawia, że pływanie staje się przyjemnością, a nie zmaganiem z wodą. Dzięki odpowiedniemu zestawowi ćwiczeń jest przy tym bardzo efektywna, pozwala znacząco poprawić umiejętności pływackie u większości osób w stosunkowo krótkim czasie.

Fundamentalną zasadą Total Immersion jest harmonia ze środowiskiem wodnym, umiejętne wykorzystanie właściwości wody i sił w niej panujących. Pływanie TI porównywane jest często z uprawianiem Tai Chi. Łączy ono w sobie harmonię ruchu, dbałość o detale, świadomą kontrolę ciała oraz dążenie do równowagi i relaksacji. Szczególny nacisk kładziony jest na efektywność i oszczędzanie energii.

Naukę pływania metodą Total Immersion może podjąć każda dorosła osoba, niezależnie od wieku, która nie czuje strachu przed wodą i jest w stanie zanurzyć głowę pod wodą. Jedną z form nauczania TI są warsztaty.